Accueil home appliances Electrolux 24″ 4-Element Electric Cooktop (EI24EC15KS) – Stainless Steel
Etiquette
Back to products
Etiquette
Electrolux 24″ 4-Element Electric Cooktop (EI24EC15KS) – Stainless Steel
Compare
Add to wishlist
UGS : 12357792 Catégories : home appliances, kitchen
Description
Product Condition:  Brand New
Type:  Smooth Top
Installation Type:  Built-In
Colour:  Stainless Steel
Colour Family:  Stainless Steel
Cooktop Surface Material:  Black Ceramic Glass Smooth Top
Liquid Propane Convertible:  No
Number of Surface Heaters:  4
Electric Cooktop Features
Electric Cooktop – Element Type:  4 x Cooking Zones
Electric Cooktop – Element Description:  2 x 6″ 1200W; 1 x 5″/8″ 750W/2200W; 1 x 7″ 1800W
Electric Cooktop – Maximum Element Wattage Rating:  2200 W
Electric Cooktop – Drip Bowls:  No
Electric Cooktop – Expandable Elements:  Yes
Electric Cooktop – Bridge Element:  No
Electric Cooktop – Warming Zone:  No
Electric Cooktop – Hot Surface Indicator:  Yes
Electric Cooktop – Lift Top Surface:  No
Fluorescent Panel Light:  No
Wi-Fi Connectivity:  No
Dimensions
Width (Inches):  24 in
Height (Inches):  2.63 in
Depth (Inches):  21.38 in
Width:  60.96 cm
Height:  6.66 cm
Depth:  54.29 cm
Cut-Out Height (Inches):  5 in
Cut-Out Depth (Inches):  23 in
Cut-Out Height:  12.7 cm
Weight:  22.68 kg
Warranty
Manufacturer’s Warranty – Parts:  1 year
Manufacturer’s Warranty – Labour:  1 year
Produits similaires
-30%
Compare
COSTWAY Refrigerator Small Freezer Cooler Fridge Compact 3.2 cu ft. – Black
home appliances, kitchen
Product Condition:  Brand New Colour Family:  Black Colour:  Black Additional Dimensions Depth – Doors Open 90 Degrees (Inches):  36.6 in
Add to wishlist
Ajouter au panier
Quick view
-30%
home appliances, kitchen
Ajouter au panier
Quick view
-30%