Add to wishlist
UGS : 16007507 Catégories : home appliances, kitchen
Description
Product Condition:  Brand New
Refrigerator Type:  French Door Refrigerators
Installation Type:  Free-Standing
Reversible Doors:  No
Door:  Swing-Out
Colour Family:  Stainless Steel
Colour:  Stainless Steel
Dimensions
Width (Inches):  35.62 in
Height (Inches):  70 in
Depth (Inches):  35.43 in
Width:  90.48 cm
Height:  177.8 cm
Depth:  90 cm
Weight:  145 kg
Cut-Out Dimensions
Cut-Out Width (Inches):  36 in
Cut-Out Height (Inches)70 in
Cut-Out Depth (Inches):  29.32 in
Additional Dimensions
Height – With Hinges (Inches):  70 in
Height – Without Hinges (Inches):  69.5 in
Depth – With Door Handles (Inches):  35.43 in
Depth – Without Door Handles (Inches):  33.12 in
Depth – Without Doors (Inches):  28.37 in
Capacity
ENERGY STAR Qualified:  Yes
EnerGuide Rating (kWh/Year):  702 kWh/yr
Refrigerator
Number of Shelves:  5
Adjustable Door Bins:  Yes
Fruit & Vegetable Crisper:  Yes
Water Dispenser:  External
Ice Maker:  Yes
Ice Dispenser:  External
Dual Evaporators: No
Freezer
Freezer Shelves:  2
Defrost System:  Frost Free
Smart Features
Wi-Fi Connectivity:  Built-In
App Enabled:  Yes
Touchscreen Display:  Yes
Built-in Camera:  No
Voice Control:  No
Works with Amazon Alexa:  Yes
Works with Google Assistant:  Yes
Other Features:  QuickIcePro System, industry’s fastest refrigerator ice maker
Warranty
Manufacturer’s Warranty – Parts:  1 year
Manufacturer’s Warranty – Labour:  1 year
Produits similaires
-30%
Compare
Costway Refrigerator Small Freezer Cooler Fridge Compact 3.2 cu ft. Unit
home appliances, kitchen
Product Condition:  Brand New Colour Family:  Grey Colour:  Grey Additional Dimensions Depth – Doors Open 90 Degrees (Inches):  36.6 in
Add to wishlist
Ajouter au panier
Quick view
-30%
home appliances, kitchen
Ajouter au panier
Quick view
-30%